GRY PLANSZOWE - wydawnictwo GALAKTA - zapowiedzi 2021 część 1

2021-02-10
GRY PLANSZOWE - wydawnictwo GALAKTA - zapowiedzi 2021 część 1

 

 

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka tytułów, które pojawią się niebawem na stołach graczy. Kto z nas nie zna takich gier jak Horror w Arkham, Catan czy chociażby Talisman - Magia i Miecz? Mowa oczywiście o wydawnictwie Galakta, która przedstawiła nam swoje plany wydawnicze na rok 2021. Poniżej znajdziecie krótkie opisy oraz zestawienie najważniejszych informacji.

 

 

 

 

 

1. WYSPA DINOZAURÓW

Gra idealna dla fanów klimatu z filmu Jurrasic Park. Aktualnie już nikt nie odwiedza muzeów ze skamielinami, teraz prym wiodą ogrody rozrywki, w których umieszczone zostały dinozaury. W grze staniesz się jednym z przedsiębiorców. Wygrasz, jeżeli stworzysz najwspanialszy park z najciekawszymi okazami tych fantastycznych zwierząt oraz uda Ci się ujarzmić ich dziką naturę.

Ilość Graczy:  1-4

Wiek: 10+

Czas: 60-150min.

Link BGG: WYSPA DINOZAURÓW

 

 

2. ANDOR JUNIOR

Ten tytuł z linii „Galakta Kids” wprowadzi nieco młodszych graczy w świat nowoczesnych gier planszowych. W tej kooperacji wcielamy się w jedną z czterech bajkowych postaci i próbujemy odnaleźć trzy małe wilczęta, które zgubiły się w kopalni krasnoludów. Musimy jednak uważać. Pod naszą nieobecność do krainy zbliża się zły smok. Śpieszmy się!

Ilość Graczy:  2-4

Wiek: 7+

Czas: 30-45min.

Link BGG: ANDOR JUNIOR

 

 

3. NIDAVELLIR

W tej strategii wcielisz się w dowódcę wojennego, który zostanie wysłany przez króla do obrony krainy Nidavellir przed żądnym zemsty smokiem. Odwiedzaj karczmy, werbuj najlepszych wojowników i najbardziej prestiżowych bohaterów godnych stawić mu czoła. Jeśli Ci się to uda zostaniesz sowicie wynagrodzony.

Ilość Graczy:  2-5

Wiek: 10+

Czas: 30-60min.

Link BGG: NIDAVELLIR

 

 

4. ALONE

Lubisz się bać, a „Obcy” nie jest Ci obcy? Jeśli tak, to ta niesymetryczna pozycja jest dla Ciebie. Mroczna gra z gatunku „survival horror”, której akcja toczy się na odległych stacjach kosmicznych. Jeden z graczy wciela się w rolę samotnego śmiałka, zaś pozostali w hordy niebezpiecznych stworzeń, których jedynym celem jest polowanie na bohatera. Kto wyjdzie z tego starcia cało i czy uda Ci się odkryć sekrety upadku kosmicznej kolonii?

Ilość Graczy:  2-4

Wiek: 14+

Czas: 60-120min.

Link BGG: ALONE

 

 

5. SWITCH & SIGNAL

Wraz ze swoimi przyjaciółmi wciel się w rolę ludzi zarządzających transportem kolejowym. Wspólnie zorganizujcie lokomotywy, ustawcie semafory i światła. Obierzcie odpowiednią trasę i kierujcie ruchem w taki sposób, aby dostarczyć na miejsce przeznaczenia wszystkie towary. To zagwarantuje Wam zwycięstwo.

Ilość Graczy:  2-4

Wiek: 10+

Czas: 45min.

Link BGG: SWITCH & SIGNAL

 

 

6. WOJNA SZEPTÓW

Ta gra pozwoli Wam toczyć wojnę na zupełnie innym poziomie. Wojna Szeptów oparta jest na strategicznym myśleniu. Pięć potężnych imperiów walczy o władzę nad światem, jednak nie wcielasz się w weterana wojennego prowadzącego wojska na polu bitwy. Musisz postawić na swoją przebiegłość. Będziesz prowadził jedną z tajnych organizacji, która manipuluje tokiem działań wojennych, wykonuje ukryte cele na dworskich zakamarkach. Orężem w tym boju jest zawiła sieć intryg, kłamstwa, spryt i brak lojalności.

Ilość Graczy:  2-4

Wiek: 14+

Czas: 30-60min.

Link BGG: WOJNA SZEPTÓW

 

 

7. OBCY: ZESTAW STARTOWY RPG

Przenieście się w uniwersum obcego. Wykonajcie pozornie rutynowe zlecenie i zgarnijcie swoje gaże. Prawie 80 lat temu zaginął statek kosmiczny, który teraz nadał oznakę życia. Wasza ekipa musi go odnaleźć oraz ocalić zahibernowaną załogę. Jak się okaże załoga żyje, ale czy na pewno… Podręcznik zaprojektowany jest z myślą o 3-5 graczach i Matce Gry.

 

pixel