Top 10 gier dla 10-latka

2019-10-07
Top 10 gier dla 10-latka

10 najlepszych gier na urodzinowy prezent dla 10 latka do stu złotych.

Przeglądając bogatą ofertę gier można mieć niemały zawrót głowy. Ilość tytułów, recenzji oraz opinii jest zatrważająca. Dlatego poniżej publikujemy nasze Top 10 polecane przez Jaskinia-Graczy.pl - super sklep internetowy z grami planszowymi.

 1. Osadnicy: Narodziny imperium - wyd. Portal Games

  Przyjemna gra karciana, gdzie budujemy swoje małe imperium. Jest to zdecydowanie najbardziej ambitna gra z listy, Dająca możliwość kombinowania, poprzez tworzenie mechanizmów, dzięki którym rozwój imperium będzie bardziej efektywny.

 2. Carcassonne - wyd. Bard Centrum Gier

  W tej grze przy użyciu kafelków budujemy średniowieczne francuskie miasteczko. Gra polega na kontrolowaniu poszczególnych obszarów, za co otrzymujemy punkty. Do gry ukazało się wiele dodatków, które świetnie urozmaicają rozgrywkę.

 3. Catan - wyd. Galakta

  Gra polega na osiedleniu wyspy. Budując osady i miasta możemy czerpać z ich zasobów naturalnych, które są nam niezbędne do dalszego rozwoju. Gra w której, dzięki handlowi zachodzi ciekawa interakcja pomiędzy rywalizującymi graczami.

 4. KANAGAWA - wyd. Portal Games

  Jest to ślicznie wydana gra o malowaniu obrazu w klimacie średniowiecznej Japonii. Gra zdecydowanie polecana osobom o podwyższonym poczuciu estetyki. Celem gry jest namalowanie najpiękniejszego obrazu.

 5. Splendor - wyd. Rebel

  Karciana gra w której zostajemy handlarzami drogocennych kamieni rozwijamy swój majątek, aby zostać arystokratą. W Splendorze swoją przewagę budujemy poprzez ciągłą wymianę drogocennych kamieni symbolizowanych przez fantastycznie wykonane żetony. Żetony wymieniamy na karty, dzięki kartom zwiększa się nasz potencjał. Im lepiej nasz interes prosperuje tym większą mamy szansę na zwycięstwo. Należy jednak pamiętać, żeby zachować czujność - konkurencja nie śpi.

 6. Dixit- wyd. Rebel

  Dzieciaki z pewnością grają w skojarzenia. W tej grze skojarzenia są do prześlicznie namalowanych kart. Zabawa polega na znalezieniu skojarzenia, który pozwoli współgraczom odgadnąć powiązanie pomiędzy skojarzeniem, a kartą. Jest jednak „Ale”. Skojarzenie nie może być zbyt oczywiste, ponieważ w takim przypadku gracz otrzymuje punkty ujemne.

 7. Majestat - wyd. Bard Centrum Gier

  Niezwykle regrywalna gra osadzona w średniowieczu. Celem gry jest uzbieranie jak najwięcej złota. W tym celu rozwijamy nasze miasto poprzez zaludnianie go. Gra daje do myślenia, a ładne wydanie sprawia, że chce się w nią grać po kilka razy.

 8. Tajemnicze Domostwo - wyd. Portal Games

  To detektywistyczna gra na skojarzenia. Podczas rozgrywki jeden z graczy wciela się w ducha ofiary, który za pośrednictwem kart i skojarzeń próbuje podpowiedzieć pozostałym graczom jak doszło do zbrodni.

 9. Muza - wyd. Portal Games

  Imprezowa gra w skojarzenia. W grze wcielamy się w artystów. Gra w stylu kalamburów może być świetnym umilaczem czasu dla większej liczby osób. Przepięknie namalowane karty zdecydowanie podnoszą ocenę gry.

 10. Wyprawa do EL Dorado - wyd. Nasza Księgarnia

  Ciekawy tytuł z niezwykła historią, w 2017 roku gra została nominowana do najwyższych trofeów w świecie gier planszowych. W grze wcielamy się w poszukiwaczy zaginionego skarbu.

autor: JP

Polecane
SPLENDOR SPLENDOR
123,50 zł
DIXITDIXIT
109,00 zł
CATAN CATAN
115,50 zł
MUZAMUZA
59,99 zł
KANAGAWA KANAGAWA
59,99 zł
pixel